وزن سیاسی انتخابات جهانگیری اصلاح طلب اصلاح طلبان

وزن: سیاسی انتخابات جهانگیری اصلاح طلب اصلاح طلبان انتخابات مجلس انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز بازار خودرو پیش‌بینی بازار ماشین بعد از بیانات ترامپ

دونالد ترامپ در حالی به روش خود عدم پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام را اعلام و تصمیم‌گیری درخصوص آینده توافق هسته‌ای را به کنگره آمریکا محول کرده است که کار

پیش‌بینی بازار ماشین بعد از بیانات ترامپ

آینده نگری بازار ماشین بعد از بیانات ترامپ

عبارات مهم : ایران

دونالد ترامپ در حالی به روش خود عدم پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام را اعلام و تصمیم گیری درخصوص آینده توافق هسته ای را به کنگره آمریکا محول کرده است که کارشناسان بر بی اعتنایی بازار ماشین به اظهارنظرهای وی تاکید می کنند.

دنیای اقتصاد نوشت: خودروسازی کشور عزیزمان ایران جزو نخستین صنایعی بود که توانست از ثمرات برجام بهره ببرد و بر این اساس قراردادها و تفاهم نامه های مشترکی با خودروسازان جهانی منعقد کند حال در شرایطی که قراردادهای خودرویی در حال اجرایی شدن هستند، بیانات دونالد ترامپ، نگرانی هایی را درخصوص آینده قراردادهای خودرویی ایجاد کرده است.

پیش‌بینی بازار ماشین بعد از بیانات ترامپ

با وجود اینکه ترامپ در بیانات تازه خود کشور عزیزمان ایران را متهم به نقض روح برجام کرده است و بر این اساس در گزارش تازه خود بر عدم پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام تاکید کرده هست؛ ولی کارشناسان خودرویی معتقدند این بیانات تاثیری در بازار ماشین کشور عزیزمان ایران ندارد؛ چراکه بازار کشور عزیزمان ایران در ارتباط مستقیم و حتی غیرمستقیم با آمریکا نیست که تصمیمات مدیر جمهور این کشور بتواند تاثیری در شرایط آن ایجاد کند. در این بین ولی کارشناسان نقطه قوت کشور عزیزمان ایران را در شرایط کنونی حمایت همه جانبه کشورهای اروپایی از برجام عنوان می کنند.

به اعتقاد آنها از آنجا که شرکای صنعت ماشین کشور عزیزمان ایران نیز خودروسازان اروپایی هستند؛ بنابراین تصمیمات یک جانبه دولت آمریکا نمی تواند در قراردادهای خودرویی برجامی اثری بگذارد. در این مورد سعید مدنی، مدیرعامل پیشین سایپا در گفت وگو با «دنیای اقتصاد» با اشاره به پشتیبانی و همراهی کشورهای اروپایی از برجام می گوید: سخنان ترامپ تاثیری در آینده قراردادهای صنعت ماشین ندارد.

دونالد ترامپ در حالی به روش خود عدم پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام را اعلام و تصمیم‌گیری درخصوص آینده توافق هسته‌ای را به کنگره آمریکا محول کرده است که کار

چراکه شرکت هایی مانند رنو، پژو و سیتروئن، بنز و… که در حال حاضر قرارداد همکاری یکسان با خودروسازی ما دارند، پیش از ورود به بازار کشور عزیزمان ایران به مواضع دولت آمریکا درخصوص برجام فکر کرده اند و بر این اساس قراردادهای محکم و غیر قابل برگشتی بسته اند. وی با بیان اینکه کشور عزیزمان ایران به عنوان یک بازار جالب جهت محصولات این کشورها دارای ارزش های اقتصادی بسیار زیادی هست، می گوید: با وجود این، اظهارنظرهای ترامپ می تواند هزینه های صنعت ماشین را زیاد کردن دهد؛ چراکه این اظهارنظرها موجب زیاد کردن محدودیت در نقل و انتقالات مالی خواهد شد بنابراین خودروسازان داخلی جهت پرداخت هزینه مواد اولیه و قطعات خود با چالش هایی مواجه می شوند.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | ماشین | دونالد ترامپ | بازار خودرو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs